17. majstrovský titul pre Sláviu Ekonomickú Univerzitu Bratislava

Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava obhájili titul majsteriek SR. V sobotňajšom treťom súboji finále play off extraligy zdolali mestského rivala 1. BVK 3:1 a v sérii triumfovali jednoznačne 3:0 na zápasy. Slávistky potvrdili dominanciu z predchádzajúcich rokov a získali rekordný sedemnásty majstrovský titul v ére samostatnosti.
Veľkú zásluhu má na výchove hráčok a obhajobe titulu má aj športové gymnázium, ktoré sa v spolupráci s volejbalovým klubom Slávie UK Bratislava podieľa na systematickom tréningovom procese. Z bývalých a aktuálnych študentiek gymnázia sa o titul zaslúžili nasledovné hráčky:

Lucia Sedláčková   (nahrávačka)
Zuzana Šepeľová (smečiarka)
Lucia Herdová (blokárka)
Nikola Pišteláková (diagonálna hráčka)
Valentína Sikelová (liberka)
Sandra Szaboóvá     (blokárka)

 

Michal Matušov, tréner Slávie (Tréner na Gymnáziu Ostredková): 

"Prežívame fantastické pocity. To je niečo, čo sa nedá kúpiť za peniaze. Sezóna mala aj svoje ťažké chvíle, takže som nesmierne šťastný. Ale všetka pozornosť by mala patriť hráčkam, pretože tie si to zaslúžia, veď vybojovali majstra. Celkovo to bola ťažká obhajoba proti ťažkému súperovi, ktorý hral dobre v základnej časti i v play off."
Nikola Pištěláková, univerzálka Slávie (bývala študentka Gymnázia Ostredková):
"Platila stará otrepaná fráza, že posledný krok býva najťažší. My sme však verili, že to doma zvládneme, keďže sme boli 'na koni', viedli sme 2:0 na zápasy. Tretí set nám dnes veľmi nevyšiel, asi sme sa už videli s tým pohárom, ale vo štvrtom sme zabojovali a dotiahli to celé do víťazného konca."

Finále - 3. zápas:
VK Slávia EU Bratislava - 1. Bratislavský volejbalový klub 3:1 (25, 17, -19, 20)
Zápas trval: 99 minút, rozhodovali: Kováč, Juráček, 300 divákov
/konečný stav série: 3:0, Slávia získala titul/
Slávia: Szabóová 11, Töröková 3, Widerman 11, Fričová 8, Mikšíková 13, Pištěláková 24, libero Doležajová (Šunderlíková 0, Sedláčková 1, Reháková 0). Tréner: M. Matušov.
1. BVK: Ševarika 18, Cigániková 12, Staňková 4, Písečná 2, Candráková 10, Ovečková 6, liberá Jagodzinská a Jančová (Hudecová 6, Maštalírová 3, Ramajová 0). Tréner: T. Varga.
Zdroj: SVF, Foto: TASR

Fotogaléria