4. finále Play-off Extraligy Slávia EUBA – UKF Nitra 25.4.24

Slávia Kooperativa EUBA – Volley project UKF Nitra 3:1 (14, 20, -14, 24)

Rozhodovali: Královič a Juráček, 300 divákov.

SLÁVIA KOOPERATIVA: Cibulová 3, Hašková 16, Földesiová 1, Siládiová 18, Matalíková 15, K. Slivková 11, liberka Magdinová (Pavlíková 1, S. Slivková 0, Furdová (1), tréner VOLLEY PROJECT

UKF: Sedláčková 1, S. Dlhošová 0, Anny 12, Valentová 15, Bodnárová 18, Lopes 5, liberka Justhová (Matejovová 4, Laučíková 0, Bobáňová 5). Tréner: F. Bočkay.

Hráčky zápasu: Ema Magdinová (Slávia Kooperativa EUBA) – Lucia Sedláčková (Volley project UKF Nitra)

Finálová séria play-off Niké Extraligy žien medzi Nitrou a Sláviou Bratislava sa skončila po štyroch zápasoch. V nej uspeli hráčky bratislavského klubu, ktoré vo štvrtok zdolali na vlastnej palubovke nitransky tím 3:1 a do klubovej vitríny tak získali Pohár Hildy Mazúrovej po druhý raz a celkovo je to pre nich 22. titul. Okrem majstrovského titulu získali hráčky Slávie Kooperativa v tejto sezóne aj Slovenský pohár.

Po ese Haškovej viedli domáce 3:1 a po zlej nahrávke Sedláčkovej na Valentovú 5:2, ale Nitrianky sa otriasli, potiahli trojbodovú šnúru a po smeči Valentovej bolo vyrovnané - 5:5. Potom domáce odskočili Nitriankam na tri body a bolo 8:5. Prešľap Dlhošovej na útoku znamenal štvorbodové vedenie slávistiek a Siládiovej tvrdý útok zariadil skóre 12:7 pre domáce i prvý oddychový čas nitrianskeho družstva. Po Cibulovej ese bolo 15:8 a po Siládiovej ulievke si bral tréner Bočkay druhý oddychový čas - 16:8. O ďalšie dve rozohry viedli domáce o desať bodov 18:8. V koncovke mali slávistky jedenásťbodový náskok 20:9. Ten si hráčky Slávie postrážili až do záveru setu, keď poslala podanie do autu Anny a domáce boli dva sety od zisku majstrovského titulu.

Domáce vyhrávali v druhom sete 3:1, 6:3 i 7:5, ale po Valentovej útoku bolo vyrovnané 7:7. Po Matejovovej bloku viedli Nitrianky po prvý raz v zápase - 9:8. Od tohto momentu nastal na palubovke tvrdý boj a tímy sa naťahovali o každý bod až do stavu 17:17. Potom domáce odskočili Nitriankam o dva body, tréner Bočkay si bral oddychový čas a po jeho skončení zvýšila Siládiová blok-autom na 20:17. Po Matejovovej útoku do siete prehrávalo nitrianske družstvo o štyri body a kouč Bočkay siahol po druhom oddychovom čase. Po Siládiovej útoku mala Slávia k dispozícii šesť setbalov. Keď z nich odkrojili hostky dva, tréner Slávie Brečka si vzal oddychový čas a tretí premenila na zisk druhého setu Kamila Slivková.

Nitrianky sa nevzdávali, v treťom sete vyhrávali 2:0 a 5:1. Po dvoch esách Siládiovej bolo 7:8 a hostky si brali oddychový čas. Po Haškovej ulievke bolo vyrovnané 8:8. Nitrianky ale zapli a razom vyhrávali 11:8 a keď bol v skóre štyri body domáci tréner siahol po oddychovom čase. Po nepresnom útoku Haškovej prehrávali domáce 10:16 a tréner Brečka mal v treťom sete oddychové časy vyčerpané. Nitrianky viedli 19:11 a koncovka sa začala za stavu 20:13 v prospech hostiek. Desať setbalov mali hráčky UKF k dispozícii po Bobáňovej ese a rovnaká hráčka hneď prvý premenila na zisk setu.

Štvrtý set začala úspešnou ulievkou Sedláčková a Bobáňová zvýšila na 2:0 pre Nitru. Po Cibulovej ulievke bolo vyrovnané 5:5. Kamila Slivková poslala domáce esom po prvý raz vo štvrtom sete do vedenia 7:6. Súperi sa striedali vo vedení na obe strany, kým sa do minibrejku nedostali hostky po Bobáňovej útoku na 14:12. Anny zvýšila “slashom” na 15:12 a tréner Slávie si vzal oddychový čas. Slávistky stiahli štvorbodové manko z 12:16 na 14:16 a nitrianske družstvo siahlo po oddychovom čase. Domáce sa dotiahli na Nitru na rozdiel jedného bodu, ale hostky im odskočili na 20:16 a do koncovky tak vstupovali so štvorbodovým náskokom. Nitrianky mali k dispozícii dva setbaly. Prvý z nich odmietla tvrdým útokom Matalíková a po Bobáňovej chybe bolo 24:24. Prvý majstrovský mečbal si vybojovali slávistky po “slashi” Kamily Slivkovej. Ten vzápätí využila ulievkou Matalíková a získala tak pre Sláviu 22. titul v histórii klubu.

VOLLEY PROJECT UKF NITRA (1.) - SLÁVIA KOOPERATIVA EUBA (3.)
PROGRAM SÉRIE
1. ZÁPAS: 17. APRÍLA, NITRA – SLÁVIA 3:0
2. ZÁPAS: 21. APRÍLA, SLÁVIA - Nitra 3:1
3. ZÁPAS: 23. APRÍLA, NITRA – SLÁVIA 1:3
4. ZÁPAS: 25. APRÍLA, SLÁVIA - Nitra 3:1

Fotogaléria