9.MIESTO ŠTEFÁNIKA NA EURÓPSKOM FESTIVALE MLÁDEŽE

Počas prázdnin sa v Banskej Bystrici konal EYOF, kde sa zúčastnili aj dvaja naši žiaci Timo Štefánik a Natálka Gažiová. Prvá do bojov zasiahla Gažiová v hmotnostnej kategórii do 52kg. Po bojovnom výkone však nakoniec podľahla o rok staršej a skúsenejšej pretekárke z Luxemburska. Tá ju bohužiaľ nepotiahla do repasáže. Ďalší deň nastúpil na tatami Štefánik v kategórii do 90kg. V prvom ťažkom zápase, taktiež s o rok starším pretekárom z Rumunska, prehral na wazari. Ten ho však potiahol do opráv, kde Štefánik zvíťazil nad tureckým džudistom. V treťom zápase však podľahol pretekárovi z Grécka a obsadil tak 9.miesto.
Cez leto naši žiaci absolvovali aj viacero sústredení či už doma alebo v susednom Česku (Banská Bystrica, Heľpa, Nový Bydžov, Hranice, Ružiná, Bory). Sústredenia boli zamerané na randori, techniku alebo kondičnú prípravu. Hneď prvý týždeň po začatí školy ich čaká kontrolný medzinárodný turnaj v Brne. Držíme palce našim pretekárom a žiakom.

Fotogaléria