Aj tento rok boli úspešné naše volejbalistky

V nedávno ukončenej sezóne 2015/16 slávili volejbalistky obidvoch zložiek volejbalového klubu úspechy. Tak v ženskej zložke reprezentovanou Sláviou Ekonomická univerzita, ako aj v mládežníckej zložke reprezentovanou Sláviou UK Bratislava. Všetky družstva nadviazali na úspechy klubu v minulom ročníku, keď aj v tomto práve skončenom získali tie najcennejšie medaily.
Družstvo žien Slávia Ekonomická univerzita Bratislava získalo už 16. titul majstra a to nevídaným spôsobom. Pod vedením stabilnej trénerskej dvojice Mgr. Martin Hančík a Mgr. Michal Matušov zvíťazilo vo všetkých 34. zápasoch extraligy a Slovenského pohára ! Úspech, ktorý nemá obdobu v novodobej histórii volejbalu na Slovensku. A to z minuloročného kádra žien odišli viaceré skúsené hráčky pričom ich nahradili ich mladé hráčky z družstiev junioriek a kadetiek. Všetky hráčky boli študentky VŠ a bratislavských gymnázií. O tento úspech sa zaslúžila aj 15. ročná Zuzka Šepeľová, študentka 1.ročníka športového gymnázia, ktorá úspešne pôsobila aj v mládežníckych kategóriách klubu na Majstrovstvách Slovenska. Družstvo žien Slávia EU obhájilo aj Slovenský pohár z minulého roku a získalo tým už 12. primát v histórii SP. Družstvo viedla kapitánka Barbara Koseková s kľúčovými hráčkami družstva Szabóovou (absolventka ŠG), Mikšíkovou, Rehákovou, Hudecovou a oboma liberkami Sikelovou (absolventka ŠG) a Doležajovou. V priebehu sezóny sa zranila smečiarka Nikola Pištěláková (absolventka ŠG), ktorá do zranenia patrila k najlepším hráčkam extraligy. Družstvo ani v záverečnom play-off nenechalo nikoho na pochybách a pred vypredanou halou Mladosť ukončilo finálovú sériu s družstvom Kežmarku posilnenom troma legionárkami doma 3:1 a oslavovalo zaslúžene titul. Zlaté medaily odovzdával družstvu minister zahraničných vecí pán Lajčák Miroslav, ktorý s našimi dievčatami slávil úspešnú sezónu aj na záverečnom bankete.

Mládežnícka zložka klubu vedená Mgr. Evou Podhornou nadviazala na vynikajúci úspech žien. Juniorky Slávia UK DRÁČIK Bratislava znovu obhájili titul z minulej sezóny, keď v Pezinku na Majstrovstvách Slovenska získali pre klub už 9.majstrovský titul. V turnaji o majstra SR pod vedením trénerov Mgr. Michala Matušova a Dominika Hajtola stratili len jeden set. Vyhrali v skupine všetky zápasy, v semifinále hladko nad COP Nitra a v záverečnom kvalitnom finále proti najväčšiemu rivalovi ŠŠK Bilikova dominovali 3:0 a oslavovali titul.

Družstvo viedla kapitánka Mikšíková, ktorá bola vyhlásená aj najlepšou hráčkou majstrovstiev. V kádri družstva junioriek hralo šesť študentiek športového gymnázia -Šepeľová Zuzana z A-čka žien, Lajchová Hana, Moravčíková Laura, Marečková Marcela, Mitrengová Lucia, Tekelyová Izabela, všetko hráčky základnej zostavy.
Družstvo kadetiek Slávia UK DRÁČIK išlo na Majstrovstvá SR do Žiaru nad Hronom po medailu a chceli napodobniť ženy a juniorky. Družstvo viedli tréneri Dominik Hajtol a Mgr. Michal Matušov. Základný káder družstva tvorili prevažne hráčky - študentky zo športového gymnázia - Šepeľová Zuzana, Bátovská Valentína Lenka, Šmálová Terézia, Moravčíková Laura a Marečková Marcela doplnené ďalšími hráčkami z iných gymnázii a ZŠ. Až do finálového zápasu družstvo zvíťazilo vo všetkých stretnutiach. Podobne ako v juniorkách narazili vo finále na rivala z ŠŠK Bilíkova. V dramatickom zápase, keď v zápase viedli na sety 2:1 a mali blízko k titulu, poľavili a musel rozhodnúť piaty set. V ňom aj kvôli zraneniu Zuzky Šepeľovej (podvrtnutý členok) podľahli 2:3 a získali strieborné medaily. Najlepšou hráčkou na turnaji zo Sláie bola vyhlásená Karolína Fričová, smečiarka Zuzka Šepeľová a blokárkou Marcela Marečková.

Treťou kategóriou, ktorá chcela obhájiť klubový titul z minulého roku, boli žiačky Slávie UK DRÁČIK. Na Majstrovstvá SR ich pripravovali a viedli tréneri Dominik Hajtol, Mgr. Eva Podhorná a Zuzana Ružičková. Na finálovom turnaji si viedli výborne a dostali sa až do finále. V ňom zvládli skvele atmosféru aj súpera zo ŠSK Bilikova a víťazstvom 3:1 získali zlaté medaily. V majstrovskom družstve žiačok hralo päť študentiek športového gymnázia - Moravčíková Laura, Gašparovičová Viktória Bátovská Lenka, Sobolovská Rebeca a Škrlecová Ema. Z nášho družstva bola na poste najlepšej liberky vyhodnotená naša študentka Bátovská Valentína Lenka.

Štvrtým žiackym titulom sa pre volejbalový klub skončila sezóna 2015/16. Bola tak ako minulý rok mimoriadne úspešná. Volejbalistky Slávie UK sa stali najúspešnejším klubom Slovenska vo všetkých kategóriách. Obzvlášť je cenná práca s mládežou, ktorá ma stabilne stúpajúcu tendenciu. K tomu veľkou mierou prispievajú aj podmienky vytvárané športovým gymnáziom na Ostredkovej 10.