DŽUDISTI ZAČIATOK ROKA ODŠTARTOVALI ÚSPEŠNE

27.01.2018 sa konal turnaj Olympijských Nádejí v Olomouci pre kategóriu dorastencov a seniorov do 23 rokov. Nina Geršiová obsadila 1.miesto v kategórii dorasteniek do 70kg. Patrik Török v hmotnostnej kategórii do 73kg prehral v boji o bronz a obsadil tak 5.miesto. Menej sa darilo starším pretekárom. Jozef Benko po náročných bojoch obsadil s dvomi výhrami a dvomi prehrami 7.miesto do 73kg. V tej istej kategórii sa prvýkrát predstavil Dalgat Gadzhiev, ktorý však prehral prvý zápas a ďalej ho súper nepotiahol. Ľubomír Stromko zápasil prvýkrát už ako junior do 100kg, kde obsadil 5.miesto. Na druhý deň si zmerali sily na tréningovom kempe.
04.02.2018 sa dvaja naši žiaci predstavili na turnaji v Rakúsku, Bruck and der Mur. Viac sa darilo Jurajovi Jankovičovi, ktorí v kategórii do 46kg (U16) obsadil 1.miesto. Hos Hugo vo vyššej hmotnostnej kategórii nad 73kg (U16) obsadil pekné 2.miesto. V tomto istom termíne od 02.-04.02.2018 sa v Bratislave konalo veľké medzinárodné sústredenie pre kategóriu dorastencov. Z našich žiakov sa zúčastnili: Nina Geršiová, Patrik Török, Zuzana Bendželová, Ľubomír Stromko, Jozef Benko a Dalgat Gadzhiev.
10.-11.02.2018 sa v Banskej Bystrici konal medzinárodný turnaj pre kategóriu U11-U18. Tu sa ukázali na tatami aj naši najmladší. Rajko Maslač v kategórii U13 vyhral štyri zápasy a obsadil tak vynikajúce 1.miesto (do 42kg). Daniel Drábik prvýkrát vo vyššej kategórii U15 (do 38kg) vyhral jeden zápas a dva prehral čo stačilo na 7.miesto. V tejto kategórii, ale nad 73kg zápasil aj Hos Hugo, ktorý obsadil skvelé 3.miesto. Menej sa darilo Jankovičovi Jurajovi, ktorý vyhral dva zápasy a dva prehral a obsadil 7.miesto (do 50kg). Timotej Štefánik (do 55kg) išiel výborne, ale v boji o bronz nenastúpil, kvôli zraneniu a skončil tak na 5.mieste. Z dorastencov (U18) sa darilo Patrikovi Törökovi (do 73kg), ktorý po dvoch výhrach podľahol v finále pretekárovi z Ruska. V tejto kategórii skončil Erik Kozánek po prvej prehre nad tým istým pretekárom z Ruska a následne troch výhrach na peknom 3.mieste. Po turnaji sa ešte 2 dni konalo reprezentačné sústredenie, ktorého sa zúčastnili Patrik Török a Nina Geršiová.
17.-18.02.2018 sa Nina Geršiová zúčastnila druhého tohtoročného Európskeho pohára pre dorastencov vo Fuengirole, Španielsko. Nina zápasila v kategórii do 70kg. V prvom zápase vyhrala nad domácou pretekárkou, v druhom si poradila s pretekárkou z Kanady. V semifinále nastúpila proti džudistke z Ekvádoru. Nina sa nedala a aj tento zápas vyhrala a postúpila tak do finále, kde na ňu čakala už známa súperka z Nemecka. V napínavom súboji Nina nakoniec podľahla súperke v predĺžení a obsadila tak vynikajúce 2.miesto. Tento víkend sa konal aj turnaj v Ostrave, kde Hos Hugo vyhral svoju kategóriu (U15, nad 73kg), Zuzana Bendželová skončila na 2.mieste (U23, do 63kg) a Patrik Török obsadil 3.miesto (U18, do 73kg). Gadzhiev, Jankovič a Nagyová prehrali svoje prvé zápasy a nepostúpili ďalej.

Všetkým gratulujeme a želáme veľa úspechov počas celého roka 2018.

Fotogaléria