Kadetské družstvo Slávie UK Dráčik Bratislava skončilo na peknom 2. mieste M-SR kadetiek

Po minuloročnom 3. mieste na záverečnom turnaji Majstrovstiev Slovenska kadetiek sa naše družstvo Slávia UK DRÁČIK Bratislava tohto roku umiestnilo na peknom medailovom 2. mieste.
Družstvo pod vedením hlavného trénera Pavla Nemca a asistenta Dušana Bukováca odohralo hneď prvý zápas v skupine s kvalitným družstvom Palas VK Levice (3. miesto na M-SR), ktoré sme zdolali po náročnom prvom sete 3:1. Druhý zápas v skupine sme odohrali s domácimi dievčatami zo Spišskej Novej Vsi. Zápas plný emócií a búrlivej atmosféry v podaní fanúšikov sme zvádli veľmi dobre a porazili sme ich pomerne hladko 3:0. Tretí zápas skupiny bol asi najľahší zápas celých majstrovstiev a družstvo ŠKM Liptovský Hrádok sme tiež zdolali s výsledkom 3:0. Do semifinálvého boja sme postúpili z prvého miesta a v zmysle systému súťaže sme hrali s družstvom umiestnenom na 2.mieste druhej skupiny a to s družstvom ŠK ELBA Prešov. Zápas bol od začiatku v našich rukách a porazili sme ich 3:0.
Posledným zápasom turnaja bolo vytúžené finále proti veľmi kvalitnému súperovi ŠŠK Bilikova Bratislava. Družstvo sme poznali veľmi dobre z dlhodobej časti ligy. Do zápasu sme vstúpili veľmi koncentrovane a zahrali sme veľmi dobre. Našu agresívnou hrou na útoku a dobrým podaním sme „Biličkárky“ zaskočili a prvý set sme ich zdolali v napínavej koncovke pomerom 25:23. Druhý set bol veľmi vyrovnaný, no Bilíkova v závere setu zabrala a vyrovnala stav 1:1. Tretí a štvrtý set bol v réžii Bilíkovej, kde nás predčili vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene vyhrali 3:1.

Najlepšie hráčky finálového turnaja:

ŠŠK Bilíkova Bratislava - Simona Jelínková
ŠKM Liptovský Hrádok - Ema Chovanová
ŠK ELBA Prešov - Lea Danielová-Čarná
Palas VK Levice - Zuzana Horváthová
VK Spišská Nová Ves - Vanesa Drabiščáková
Slávia UK Dráčik Bratislava - Nina Bérešová
VK Junior 2012 Poprad - Michaela Bezáková
VA Žilina - Zuzana Čurná

Finále:
Slávia UK DRÁČIK Bratislava - ŠŠK Bilíkova Gymnázium Bratislava 1:3 (23,-21,-8,-15)

o 3. miesto:
ŠK ELBA Prešov – Palas VK Levice 0:3 (-15,-12,-8)

o 5. miesto:
VA Žilina – ŠKM Liptovský Hrádok 1:3 (18,-21,-16,-15)

o 7. miesto:
VK Spišská Nová Ves – VK Junior 2012 Poprad 2:3 (19,-20,19,-14,-10)

Konečné poradie:
1. ŠŠK Bilikova Bratislava
2. Slávia UK DRÁČIK Bratislava
3. Palas VK Levice
4. ŠK ELBA Prešov
5. ŠKM Liptovský Hrádok
6. VA Žilina
7. VK Junior 2012 Poprad
8. VK Spišská Nová Ves

Obrovskú zásluhu na výchove hráčok má aj naša Stredná športová škola a režim, ktorý umožňuje hráčkam absolvovať dvojfázový systematický tréning s dôrazom aj na školské povinnosti. Z bývalých a aktuálnych študentiek nášho gymnázia sa o 2. miesto v kategórii kadetiek zaslúžili:

Aktuálne študentky športovej školy:

Ema Maťašová - účastníčka záverečného turnaja MSR kadetiek
Paulína Pelcová - účastníčka záverečného turnaja MSR kadetiek
Klára Bobáňová - účastnička záverečného turnaja MSR kadetiek
Viktória Čarvagová - účastnička záverečného turnaja MSR kadetiek
Vanesa Klučková - účastnička záverečného turnaja MSR kadetiek

Bývalé študentky športovej školy:

Ema Škrlecová - účastníčka záverečného turnaja MSR kadetiek

Spracovala: Mgr. Eva Podhorná

Fotogaléria