Kempa cup v hádzanej, Nové Veselí, 27. – 29.1.2018

Počas víkendu sa v Novom Veselí konal medzinárodný hádzanársky turnaj mladších a starších dorastencov za účasti kvalitných celkov z Nemecka, Maďarska, Ukrajiny, Českej republiky a Slovenska. V drese jediného slovenského zástupcu ŠKP Bratislava štartovalo aj viacero študentov našej školy. V tíme mladšieho dorastu nastúpili Dominik Janoška a Samuel Vyletel. V drese staršieho dorastu Michal Koller a Mário Chebeň.

Družstvo starších dorastencov ŠKP Bratislava sa muselo vyrovnať s absenciou viacerých hráčov, no napriek tomu odohralo vyrovnané zápasy s každým súperom. Tréneri dali príležitosť všetkým hráčom bez ohľadu na kvalitu súpera či priebeh zápasov. Hru ŠKP zdobila najmä kvalitná defenzíva a bojovná kolektívna hra. Je náročné vyzdvihnúť individuálny výkon niektorého z hráčov, keďže každý z nich sa snažil poctivo dodržiavať taktické pokyny trénerov a hral v prospech kolektívu.

Mladší dorastenci zbierali na turnaji najmä skúsenosti. Väčšina tímu je tvorená hráčmi, ktorí sú v danej kategórii prvým rokom a to bolo v náročnej medzinárodnej konfrontácii cítiť. Výsledky však neboli prvoradé. Základným cieľom bolo poskytnutie zápasového zaťaženia všetkým členom tímu, budovanie kolektívneho ducha a zdokonaľovanie základných útočných i obranných kombinácií."

Výsledky mladší dorast:
ŠKP Bratislava - GrundfosTatabánya 22:24
NEKA - ŠKP Bratislava 30:13
Dukla Praha - ŠKP Bratislava 26:24
ŠKP Bratislava - SC DHK Leipzig 16:32
Zaporozhye - ŠKP Bratislava 18:22

Výsledky starší dorast:
ŠKP Bratislava - Tatabánya KK 14:17
ŠKP Bratislava - Frýdek Místek 15:18
ŠKP Bratislava - Dukla Praha 13:13
ŠKP Bratislava - SC DHK Leipzig 16:20
ŠKP Bratislava - Veszprémi KSE 35:16

Fotogaléria