Majstrovstvá Slovenska v zápasení kadetov U 17

Majstrovstiev Slovenska do 17 rokov sa uskutočnili 25. a 26. marca 2023 v Nitre.
V sobotu sa súťažilo vo voľnom štýle a v nedeľu v gréckorímskom štýle. Vo voľnom štýle skončil na 1. mieste Samuel Leon Sedlák, z triedy 1.A, v hmotnostnej kategórii do 71kg a tým získal titul majstra Slovenska. S titulom vicemajstra Slovenska sa musel uspokojiť Samuel Piasecký zo sexty, ktorý vo finále nestačil na pretekára z Košíc a obsadil krásne 2.miesto. Posledným reprezentantom školy na tejto súťaži bol Alex Kučera z 8.A, ktorý sa nestratil v skupine kadetov, aj keď vekovo patrí ešte do kategórie starších žiakov, a obsadil bodované 5.miesto.
V nedeľu sa pokračovalo v súťažení v gréckorímskom štýle. Naši žiaci sa nestratili ani v zápasení v grécko-rímskom štýle, ktorý nie je ich dominantným štýlom. Z druhého dňa súťaže si odniesli nasledujúce umiestnenia:
60kg Alex Kučera - neumiestnený
65kg Samuel Piasecký - 3.miesto
71kg Samuel Leon Sedlák - 7.miesto.

Chalanom gratulujeme!

Fotogaléria