ME 2023

Na Majstrovstvách Európy v športovej gymnastike v Antályi sme neurobili významný výsledok, no napriek tomu som s vystúpením našich športovcov veľmi spokojný. Zo siedmich športovcov na ME mala naša škola zastúpenie piatich ????, čo znamená dobrá spoločná práca, dobré podmienky.

Barbora Mokošová, absolventka školy si vybojovala pozíciu „rezervy“ do finále viacboju, získala veľmi dobrý súčet cez 49 bodov, neurobila žiadnu veľkú chybu, bola 21. na kladine zo 121 pretekárok. Čo je najdôležitejšie, získala miestenku na októbrové MS, kde sa bude bojovať o miestenku na OH 2024.

Adela Balcová je veľmi mladá pretekárka, ktorá má zatiaľ veľmi málo skúseností. Na pretekoch mala pár nezdarov, no určite zanechala dobrý dojem a čo je hlavné, odniesla si obrovskú motiváciu do ďalšej športovej prípravy.

Vystúpenie chlapcov nie len pre mňa, ale aj pre zahraničných kolegov bolo veľmi milé prekvapenie. Po mnohých rokoch (možno aj 20-tich ????) sme na ME postavili družstvo. Štyria mladí (jeden ešte v juniorskom veku, jeden 18-ročný) šikovní, ambiciózni chalani, ktorí sa veľmi svedomito pripravovali na ME predviedli ozaj dobré výkony. Za top výsledok a veľkú perspektívu považujem 33. miesto Olivera na bradlách zo 117 gymnastov, Matej i Oliver sa priblížili k 75 bodom, Peťo skočil výborný preskok. No čo je najdôležitejšie, chalani zanechali veľmi dobrý dojem, predviedli dobrú gymnastiku, fungovali ako skvelý, skúsený tím a odniesli si obrovskú motiváciu do ďalšej prípravy. Štyria chalani z jednej obyčajnej haly denne preplnenej malými deťmi v Slávii Gymnastické centrum v Bratislave sa pokúsilo konkurovať veľkým gymnastickým mocnostiam, ktoré vyberali svojich gymnastov do tímu z celých krajín. Ozaj „klobúk dole“.

Za mňa to bol skvelý šampionát, kde sa zišiel výborný kolektív, ktorý držal od začiatku do konca spolu.