Medaile z medzinárodných pretekov v športovej gymnastike

V dňoch 2-5.6.2022 sa konal 53. ročník Šalamunov memoriál, Maribor, SLO 2022. Naši žiaci + reprezentácia SR si zmerali svoju výkonnosť s pretekármi z 8. krajín Európy.

V juniorskej kategórií zvíťazilo družstvo SVK. V jednotlivcoch Peter Vidricko po výbornom výkone na všetkých náradiach získal 2. miesto a Sebastián Stračina 3. miesto vo viacboji.

V seniorskej kategórii ženské družstvo SVK bolo najlepšie a zvíťazilo, v individuálnych pretekoch vo viacboji po dobrom výkone získal Matej Nemčovič 3. miesto. Adel Balcová v ženských seniorských pretekoch po dobrom výkone bola náhradníčka na finále bradiel i kladiny.

Vo finálových súťažiach juniorov Sebastian Stračina získal 3. miesto na prostných a 3. miesto na hrazde, Peter Vidricko 3. miesto na bradlách. Sofia Baňovičová skončila na prostných na peknom 6. mieste.
V seniorskej kategórii si Matej Nemčovič vybojoval 3. miesto na koni a 2. miesto na bradlách. Absolventka školy, účastníčka dvoch OH Barbora Mokošová zvíťazila na bradlách i kladine, čím pomohla seniorskému družstvu zvíťaziť.

Gratulujeme

Fotogaléria