Medaile z pretekov Slovenského pohára v športovej gymnastike

Dňa 28. októbra 2023 sa v špecializovanej gymnastickej hale v Šamoríne uskutočnilo IV. kolo Slovenského pohára.

Žiaci našej školy predviedli veľmi dobré výkony a zvíťazili vo viacerých kategóriách. V najnáročnejšej seniorskej kategórii potvrdil veľmi dobrú výkonnosť Oliver Kasala, ktorý zvíťazil pred oddielovým kolegom Petrom Vidrickom. Oliver zároveň splnil požadovaný limit na nomináciu Svet. pohára pre rok 2024. Na 3. mieste skončil minuloročný absolvent Matej Nemčovič.

V juniorskej kategórii po veľmi dobrom výkone získal 1. miesto Sebastián Stračina pred spolužiakmi Sebastiánom Samsonom a tretím Teom Rzounkom. Sebastián Stračina si zároveň splnil limit na budúcoročné MEJ 2024.

V kategórii starších žiakov „A“ po veľmi dobrom výkone vyhral Šimon Sloboda. Teo Baričič ktorý sa po dlhšej pretekárskej prestávke spôsobenej chorobnosťou vrátil na gymnastické pódia v kategórii starší žiaci „B“ tiež zvíťazil.

Úspešná medailová žatva v Šamoríne dáva dobré vízie pred blížiacimi sa MSR v Poprade, ktoré sa budú konať dňa 24-25. novembra 2023.

Gratulujeme