Miestenka na OH Tokio 2020

Barbora Mokošova, absolventka Športového gymnázia, si na MS v Stuttgarte vybojovala gymnasticku miestenku na svoje druhé OH.

Oficiálne potvrdene na :

http://www.sgf.sk/uploads/get/26165f86-ed23-4f40-9efb-b1d323257e61.pdf

Príprava na MS, kvalifikačné preteky na OH bola veľmi dobrá, myslím že najlepšia v Barinej kariére. Vďaka SGF a SOŠV sa mohla zúčastniť všetkých naplánovaných pretekov a sústredení v zahraničí, kde sme nazbierali obrovské skúsenosti, vedomosti a kde sme urobili obrovské množstvo práce. Pár dní pred týmito kvalifikačnými pretekmi na OH prišlo zranenie ľavej nohy (natrhnutá "plantárna fascia"), obrovské sklamanie, smútok, .... Za normálnych okolností by noha išla na pár týždňov do sadry, no MUDr. Delej urobil všetko čo bolo v jeho silách, fyzioterapeut Rasťo Petrila a Terezia Križalkovičová z NŠC taktiež. Hrozilo pretrhnutie, no štart sme riskli.

Barča je veľká bojovníčka, vedela že oprava a druhá možnosť kvalifikovať sa na OH nie je. Včera na pretekoch veľmi zabojovala a v zdravotnom stave akom bola urobila maximum. Súčet vo viacboji je 49,732 bodu, čo je na stav, v akom bola veľmi milé prekvapenie.

Fotogaléria