Ojedinelý úspech našich slávistiek vo volejbale

     V uplynulej sezóne 2014/15 dosiahol volejbal v Slávii UK a Slávii EU nebývalý úspech. Vo všetkých kategóriách družstvá získali majstra Slovenska a dosiahli 5-násobný úspech, ktorý žiadny ženský klub na Slovensku doteraz nedosiahol.

 

     Začali to ale ženy ešte vo februári, keď v Spišskej Novej Vsi získali 11.primát v Slovenskom pohári. Po urputných bojoch vo finále play-off s najväčším súperom Spišskou Novou Vsou v ktorom hrali štyri legionárky zvíťazili na zápasy 3:1, keď v poslednom štvrtom v tajbrejku vyhrali 3:2. Tým získali 15. titul majstra SR.

Slávia Ekonomická univerzita Bratislava – 15.majster SR      Slávia Ekonomická univerzita Bratislava – 11.víťaz SP 2015

     

Hore: Mgr.Hančík M.- hl.tréner, Kollár P.-fyzioterapeut,Ing.Rákošová M.,
Szabóová S.,Candráková M. Doluda, D.,Harmanová K., Mgr.Matušov M.-asist
V strede: Zamecová M., Koseková B., Doležajová M.,Sikelová V.,Hudecová R.
Dole: Mitrengová D., Kuciaková M.- kap., Mikšíková L.

    Zo Športového gymnázia sa na víťazstve v Slovenskom pohári a 15. majstrovskom titule Slávie Ekonomická univerzita podieľali:
Absolventka: Ing.Monika Rákošová
Študentky: Sandra Szabóvá, Valentína Sikelová, Darja Doluda

 

    Mládežnícke družstvá VK Slávia UK napodobnili v závere sezóny ženy. Najskôr sa suverénne na Majstrovstvá Slovenska prebojovali juniorky, po nich kadetky a naposledy žiačky. Ešte sa nikdy nestalo, že by juniorky, kadetky a žiačky sa v jednej sezóne stali majstrami SR. Tento úspech v mládežníckej zložke na Slovensku je ojedinelý. Je to zásluha trénerov jednotlivých družstiev a vedúcej trénerky mládeže Mgr. Evy Podhornej, ktorá mládežnícku zložku klubu riadi.
    Juniorky, od roku 1995 odkedy sa pravidelne usporadúvajú majstrovstvá SR, Slávia UK DRÁČIK získali v Leviciach pod vedením Mgr. Michala Matušova a Mgr. Zuzany Hikl, Phd. už 8.majstrovský titul, keď vo finále zvíťazili nad COP Nitra 3:2. Z družstva junioriek bola vyhlásená najlepšou hráčkou Lucia Mikšíková, Sandra Szabóvá najlepšou blokárkou a Monika Doležajová najlepšou liberkou.

Juniorky Slávia UK Dráčik Bratislava  – majster SR 2015

 

 

Hore: Fričová K.,Bukovác D,-fyzioterap.,Hikl Z.-asist.trén.,Lajchová H.,Szabóová S.
Babjaková S.Candráková M.,Sikelová V.,Doluda D.,Balberčáková M.,Matušov M- tréner
Dole: Mikšíková L.,Doležajóvá M. Oškerová K., Zamecová M., Mitrengová L., Klemová P.,

 

Zo Športového gymnázia sa na 8. majstrovskom titule junioriek Slávie UK DRÁČIK podieľali:
Študentky: Sandra Szabóvá, Valentína Sikelová, Soňa Babjaková, Darja Doluda, Hana Lajchová, Miriama Balberčáková, Lucia Michaela Mitrengová,
Bývalá študentka: Monika Zamecová

 

Kadetky Slávia UK DRÁČIK tiež pod vedením trénerskej dvojice Mgr. Michal Matušov – Mgr. Zuzana Hikl,PhD, podobne ako juniorky, získali klubový 8. majstrovský titul. V Žiline vo finálovom turnaji nestratili so súpermi ani set, keď proti mestskému konkurentovi ŠŠK Bilíkova v poslednom zápase zvíťazili 3:0. Z družstva kadetiek bola vyhlásená najlepšou hráčkou Lucia Mikšíková a najlepšou nahrávačkou Lucia Michaela Mitrengová.

Kadetky Slávia UK Dráčik Bratislava  – majster SR 2015

 

Hore zľava: Mgr.Zuzana Hikl - 1.asist. trénera,, K Oškerová K, Mitrengová L.,
Fričová K., Juhásová Z., Balberčáková M., Lajchová H., Bilíková P.,
Dole zľava: Mgr.Michal Matušov-hl.tréner, Mikšíková L., Tekelyová I.

 

Zo Športového gymnázia sa na 8. majstrovskom titule kadetiek Slávie UK DRÁČIK podieľali:
Študentky: Lucia Michaela Mitrengová, Hana Lajchová, Miriama Balberčáková, Izabela Tekelyová
Bývalá študentka: Zora Juhásová

Žiačky Slávia UK DRÁČIK vedené trénerom Stanislavom Martinatom získali na Majstrovstvách SR v Spišskej Novej Vsi 2. klubový majstrovský titul, keď vo finálovom zápase zvíťazili na MVK Snina 3:2. Z družstva žiačok bola vyhodnotená ako najlepšia hráčka Karolína Fričová a najlepšou liberkou Natália Csánová.

Kadetky Slávia UK Dráčik Bratislava  – majster SR 2015 

 

 

Hore zľava: Ehrenvaldová K., Marečková M., Hajzoková L., Považanová B., Šrubárová L., Grambličková K., Fričová K., Csánová N., Krirchnerová E.,Moravčíková L., Strýčková V., Vladová V., Maceková H., Martinat Stanislav – tréner
Dole zľava: Ďurišová M.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotogaléria