Slávia EU Bratislava už štrnásty krát víťazom Slovenského pohára žien

V dňoch 16. – 17. februára 2019 sa v Humennom konal záverečný turnaj o primát v Slovenskom pohári mužov a žien súťažného ročníka 2018/19. Našu školu v nedeľnom finálovom zápase žien reprezentovalo kvarteto volejbalistiek v zložení Lenka Kvasnová, Marcela Marečková, Viktória Čarvagová hrajúce za Sláviu EUBA a Katrin Trebichavská vo farbách Strabag VC FTVŠ UK Bratislava. Slávia EUBA pod vedením trénera našej školy Michala Matušova zvíťazila v dramatickom finále v pomere 3:2 a pripísala si z doterajších 21 ročníkov SP celkový štrnásty triumf. Slávistky vo finále viedli 2:0 na sety a vo štvrtom sete mali tri mačbaly, Strabab si však vynútil tajbrejk. V jeho závere mala navrch Slávia a štyrmi bodmi v sérii dokráčala k tejto cennej trofeji.

Michal Matušov, tréner Slávia EU BA
„Mali sme dosť času a dobre sme sa na finále pripravili. V zápase boli situácie, ktoré sme očakávali, i keď nie vždy končili pozitívne pre nás. Dievčatá však túžili po víťazstve, bojovali a hrali tak, ako sme si predstavovali. Mečbaly v koncovke štvrtého setu sme, žiaľ, ešte nedokázali premeniť, rozhodli tam zrejme skúsenosti, no nastavenie bolo v poriadku a vedel som, že ak takto vstúpime do tajbrejku, bude to dobré. Tajbrejk je vždy vabank a o šťastí, ale dnes asi šťastie prialo pripravenejšiemu.“

Slávia EU Bratislava – Strabag VC FTVŠ UK Bratislava 3:2 (22, 20, -14, -26, 12)
Zápas trval 121 minút, rozhodovali: Niklová a Tiňo, 800 divákov

MVP zápasu: Kelsey O’Neillová (Slávia EU) – Nikola Stümpelová (Strabag)
MVP podujatia: Zuzana Šepeľová (Slávia EU)

Slávia EU: O’Neillová 20, Nelsonová 4, Šepeľová 22, Körmendyová 9, Kvasnová 8, K. Fričová 13, liberá Magdinová a Bojňanská (Herdová 0, Marečková 1, Slezáková 0, Čarvagová 0). Tréner: M. Matušov.

Strabag: Denysovová 17, Hrončeková 9, Kmezičová 15, Hudecová 12, N. Stümpelová 15, Ovečková 3, libero Španková (Ramajová 2, Trebichavská 0). Tréner: T. Varga.

https://www.youtube.com/watch?v=tgh3n5xFTZQ

Fotogaléria