Športoví gymnasti úspešne na Svetovom pohári

V dňoch 7 – 11. júna sa žiaci školy zúčastnili na Svetovom pohári v Osijeku, Chorvátsko. Pre väčšinu to bola premiéra na takomto veľkom podujatí a chalani sa vo veľkej konkurencii 27 štátov vôbec nestratili.

Oliver Kasala predviedol výborne svoju náročnú zostavu na bradlách, vybojoval si 11. miesto a zároveň náhradnícke miesto na finále. Medzi veľkými svetovými hviezdami si získal veľký obdiv a na to že má len 18 rokov a veríme že kariéru pred sebou to bol veľký úspech, až nad očakávanie. Výborne cvičil aj na kruhoch, kde získal 13. miesto, jedno miesto pred kolegom Matejom Nemčovičom. Matej si vybojoval ešte 21. miesto na prostných a k výborným výkonom ukázal, ako sa dá zladiť úspešná maturita a následne výborné športové výkony.

Peter Vidricko po nepríjemnom páde na hrazde, našťastie s dobrým koncom získal 27. miesto na prostných.

Obrovský úspech zaznamenala absolventka školy a účastníčka dvoch OH Barbora Mokošová. Behom troch náročných týždňov si vybojovala na Svetových pohároch bronzovú medailu na bradlách vo Varne, zlatú medailu na bradlách v Tel Aviv a v Osijeku zavŕšila svoje skvelé cvičenie 3. miestom na bradlách a striebrom na kladine.

Fotogaléria