Študentky našej školy vo farbách SLÁVIE EUBA v 26. finále extraligy žien

Je to priam až neuveriteľné, ale od vzniku samostatnej Slovenskej republiky teda od roku 1993 nechýbali hráčky Slávie ani raz vo finálovej sérii najvyššej slovenskej ženskej volejbalovej súťaže. V sobotu aj s prispením našich študentiek obliekajúcich si dres tohto klubu sa tak podarilo spečatiť 26. nepretržitý postup. V semifinálovej sérii hranej na tri víťazné zápasy si Slávia poradila v najkratšom možnom čase a s troma víťazstvami v rade triumfovala proti zdatnému a veľmi bojovnému družstvu VK Nové Mesto nad Váhom, ktoré sa v semifinále predstavili vôbec po prvý krát. Z radov našich študentiek v družstve figurujú Lenka Kvasnová, Marcela Marečková a Viktória Čarvagová. Z bývalých študentiek Lucia Herdová a Zuzana Šepeľová. Vo finále sa Slávia v sérii hranej opäť na tri víťazné zápasy predstaví proti hráčkam VC Strabag Bratislava, ktoré si v semifinále poradili s VTC Pezinok Bilíková. Vo farbách Strabagu bude našu školu reprezentovať Katrin Trebichavská.

Výsledky semifinálovej série:
1. zápas 23. 3. 2019 Slávia EUBA – VK Nové Mesto nad Váhom 3:0 (20, 24, 23)
2. zápas 27. 3. 2019 VK Nové Mesto nad Váhom – Slávia EUBA 1:3 (24, -13, -20, -20)
3. zápas 30. 3. 2019 Slávia EUBA – VK Nové Mesto nad Váhom 3:0 (14, 20, 18)

Rozpis Finálovej série:

 

Fotogaléria