Úspech našich volejbalistiek na Župnom športovom dni BSK

Dňa 25. 9. 2019 sa v športovom areáli Mladá Garda v Bratislave, v telocvični Obchodnej akadémie na Račianskej 107 v Bratislave a telocvični SOŠ beauty služieb na Račianskej 105 konal prvý ročník podujatia Župný športový deň pre stredoškolákov zogranizovaný Bratislavským samosprávnym krajom spolu s partnermi pôsobiacimi v oblasti športu. 

Do prvého ročník podujatia sa prihlásilo 52 škôl z celého Bratislavského kraja, z ktorých bolo 38 župných a 14 v pôsobnosti iných zriaďovateľov. Vyše tisíc študentov si zmeralo sily v deviatich disciplínach – volejbal, florbal, futbal, plážový volejbal, vedomostná súťaž, beh na 100 m, beh na 800 m, štafeta a skok do diaľky.

Volejbalistky našej strednej športovej školy vedené trénermi Mgr. Evou Podhornou a Mgr. Michalom Matušovom, PhD. súťažili v oboch volejbalových disciplínach. V plážovom volejbale nás reprezentovali študentky (Klára Bobáňová, Viktória Čarvagová a Katrin Trebichavská) a vo volejbale (Rebeca Sobolovská, Nikola Ozaniaková, Rebeca Smutná, Vanesa Kľučková, Michaela Panekova, Paula Pelcová, Lenka Kvasnová, Radka Hašková).

V šestkách súťažilo šesť družstiev rozdelených do dvoch skupín po tri družstvá. Hralo sa systémom každý s každým, pričom prvý dvaja postupovali do semifinále, kde sa družstvá stretli na kríž. Nasledovali zápas o tretie miesto a finale. Počas celého priebehu turnaja sme herne jasne dominovali a pre našu školu odniesli trofej za prvé miesto z prvého ročníka pekného športového podujatia organizovaného BSK. Podobne sme boli nezastaviteľní aj v plážovom volejbale, kde sme taktiež zvíťazili. Dievčenskej kategórie sa z kapacitných dôvodov zúčastnilo len päť družstiev a po odohratí zápasov každého s každým sa určilo záverečné poradie. Naše beachvolejbalistky nestratili ani jeden zápas. Všetkým našim hráčkam v oboch kategóriách gratulujeme.

V najbližsom období budeme môcť volejbalistkám držať palce najmä v ich družstvách na klubovej úrovni a v druhej polovici školského roka na obvodnom kole volejbalu stredných škôl, kde sa tento rok pokúsime zabojovať o celkový triumf v rámci škôl v SR.

Zároveň ďakujeme za podporu pani riaditeľke PaedDr. Zuzane Matouškovej a pánovi zástupcovi Mgr. Karolovi Mikuškovi, PhD.

Zúčastnené školy plážový volejbal – dievčatá
Stredná športová škola, Ostredková 10, Bratislava
SOŠ podnikania, Strečnianská č. 20, Bratislava
Spojená škola de La Salle, Čachtická 14, Bratislava
Obchodná akadémia, Myslenická 1, Pezinok
SOŠ beauty služieb, Račianská 105, Bratislava

Zúčastnené školy volejbal – dievčatá
Stredná športová škola, Ostredková 10, Bratislava
SOŠ Pedagogická Modrá, Sokolská č. 6, Modra
Stredná zdravotnícka škola, Záhradnícka 44, Bratislava
Gymnázium Ivana Horvátha, Ivana Horvátha 14, Bratislava
Obchodná akadémia, Nevädzová 3, Bratislava
SOŠ pedagogická, Bullová 2, Bratislava

Za naše športové gymnázium nastúpili nasledovné žiačky:
Viktória Čarvagová
Klára Bobáňová
Rebecca Sobolovská
Nikola Ozaniaková
Vanesa Klučková
Rebeca Smutná
Pavlína Pelcová
Michaela Paneková
Lenka Kvasnová
Radka Hašková
Katrin Trebichavská