V MARCI DŽUDISTI OPÄŤ ÚSPEŠNE

Prvý marcový víkend sa naši žiaci zúčastnili turnaja v Rakúsku, Gmunden a v Izraeli, Rishon Lezion. Z troch našich pretekárov v Rakúsku sa najviac darilo Nine Nagyovej, ktorá obsadila pekné 2.miesto v hmotnostnej kategórii do 57kg (U14). Rajko Maslač v kategórii do 42kg (U14) po troch výhrach a dvoch prehrách obsadil tesne za medailovou pozíciou 5.miesto. Danielovi Drábikovi (38kg, U14) sa darilo menej, keď prvý zápas prehral a ďalej nepostúpil do opráv. V Izraeli sa najviac darilo Patrikovi Törökovi, ktorý obsadil pekné druhé miesto v kategórii dorastenci do 73kg. Juraj Jankovič po troch výhrach a jednej prehre obsadil taktiež dobré 3.miesto.
10.-11.03.2018 sa konal Európsky pohár v Záhrebe pre kategóriu dorastenci a dorastenky. Našu školu vynikajúco reprezentovali Nina Geršiová (do70kg) a Patrik Török (do73kg). Viac sa darilo Nine, ktorá po 4 výhrach a jednej prehre obsadila 3.miesto! V prvom kole porazila domácu pretekárku na ippon. V druhom si poradila s Češkou a v treťom porazila pretekárku zo Srbska taktiež na ippon. V boji o postup do finále nestačila na pretekárku z Brazílie a zápas prehrala na ippon. O bronzovú medailu nastúpila proti pretekárke z Česka, ktorú udržala na ippon. Patrik to mal zo začiatku veľmi dobre rozbehnuté, keď porazil pretekára zo Slovinska a v druhom kole domáceho pretekára. V treťom kole proti nasadenému Kanaďanovi dvakrát padol a prehral tak na ippon. Do opráv bohužiaľ nenastúpil, nakoľko Kanaďan ďalší prehral a nepotiahol ho tak do opráv.  
17.03.2018 sa konali Majstrovstvá Slovenska juniorov a junioriek v Banskej Bystrici. Denis Turac v hmotnostnej kategórii do 90kg porazil všetkých svojich súperov a stal sa tak Majstrom Slovenska vo svojej kategórii. Patrikovi Törökovi tesne ušiel titul, keď vo finále hmotnostnej kategórie do 73kg podľahol pretekárovi z Dukly.  V tejto istej kategórii obsadil pekné 3.miesto Jozef Benko. Menej sa darilo Dalgatovi Gadzhievovi, ktorí v boji o bronz prehral a obsadil tak 5.miesto. Zuzana Bendželová v kategórii do 57kg obsadil taktiež pekné 3.miesto, ako aj Ľubomír Stromko v hmotnostnej kategórii do 100kg.
Medzinárodný turnaj v Pezinku sa konal v sobotu dňa 24.03.2018. Naši žiaci sa nestratili a obsadili pekné umiestenia. Všetkým gratulujeme a držíme palce do ďalších bojov!!!
Nina Nagyová        1.miesto    -57kg, U15
Jankovič Juraj        3.miesto    -50kg, U15
Hos Hugo              3.miesto    +73kg, U15
Drábik Daniel         7.miesto    -42kg, U15


Fotogaléria