Znovuzrodený Slovenský pohár starších žiačok na antuke získali Slávistky

Znovuzrodený Slovenský pohár starších žiačok na antuke získali Slávistky

V dňoch 21. – 23. júna 2019 sa na antukových kurtoch v Mošovciach konal finálový turnaj Slovenského pohára starších žiačok organizovaný Slovenskou volejbalovou federáciou. Dvanásť dievčenských družstiev predvádzalo počas týchto troch dní krásne zápasy. Dve skupiny po šesť družstiev hrali každé s každým o postupové šance a nasadzovanie do play off turnaja.
Kompletné výsledky turnaja po kliknutí tu: http://www.volleynet.sk/
V skupine sa hráčky Slávie stretli postupne s družstvami VK IMA Bratislava, 1. VK Púchov, MŠK Žiar nad Hronom, ŠVK Tatran Banská Bystrica a VK Schaeffler Skalica. V rámci zápasov v skupine slávistické dračice nestratili ani set a potupili do semifinále, kde na nich čakal húževnatý súper ŠK Kúpele Brusno. Do tohto zápasu lepšie vstúpili dievčatá z kúpeľov a viedli 1:0 na sety. No v poradí ďalšie dva sety a celkové víťazstvo 2:1 získala Slávia a o zisk pohára zabojovala proti bratislavským rovesníčkam z ŠŠK Gymnázium Bilíková. Do finálového zápasu naše hráčky vstúpili tak ako sa patrí a súpera v podstate k ničomu nepustili vyhrali 2:0 na sety (11, 11) a mohli sa začať tešiť zo zisku Slovenského pohára.

Konečné poradie:
1. Slávia UK Dráčik Bratislava
2. ŠŠK Bilíková Bratislava
3. VK Kúpele Brusno
4. ŠVK Tatran Banská Bystrica
5. MŠK Žiar nad Hronom
6. VK Studienka
7. VK Schaeffler Skalica
8. ŠŠK VIVUS Bratislava
9. SKM Liptovský Hrádok
10. HIT Trnava
11. 1. VK Púchov
12. VK IMA Bratislava

Obrovskú zásluhu na výchove hráčok má aj naša Stredná športová škola a režim, ktorý umožňuje hráčkam absolvovať dvojfázový systematický tréning s dôrazom aj na školské povinnosti. Z aktuálnych študentiek športovej školy sa o zisk Slovenského pohára zaslúžili nasledovné hráčky:

Ema Maťašová 1. B
Karolína Cibuľová Sekunda
Klára Bobáňová Sekunda

Tréner Športovej školy:
Michal Matušov - asistent trénera

Zdroj: FOTO: Facebook

Fotogaléria