Majstrovstvá Európy v zápasení kadetov do 17 rokov

Majstrovstvá Európy v zápasení kadetov do 17 rokov sa uskutočnili 14.6. až 20.6.2021 v Bulharskom Samokove. Našu školu na nich reprezentoval Adam Jakšík (kvinta A). V prvom kole si Adam poradil s reprezentantom Izraela. Zvíťazil nad ním formou technickej prevahy, čo znamená desaťbodový rozdiel v bodovaných technických činnostiach. V druhom kole sa stretol s reprezentantom Gruzínska. V tomto stretnutí podľahol súperovi 8:2 na body. Jeho súper v semifinále prehral, a tak nepotiahol Adama do ďalších bojov o medailu. Napokon sa Adam umiestnil na desiatom mieste a vybojoval si postup na Majstrovstvá sveta v zápasení kadetov do 17 rokov, ktoré sa uskutočnia v Budapešti 19. júla 2021.

Gratulujeme a prajeme veľa ďalších športových úspechov.

 

Fotogaléria