DŽUDISTI ZO ŠPORTOVEJ ŠKOLY POTVRDILI SVOJU VÝKONNOSŤ V BRNE

Dňa 12.09.2020 sa v Brne konal medzinárodný turnaj v džude v kategórii dorast. Pre nepriaznivú situáciu v rámci celosvetovej pandémie sa turnaja mohli zúčastniť len pretekári z CZE, SVK a POL. Aj to v obmedzených počtoch. Do výberu SVK sa dostali aj štyria naši žiaci a to Natália Gažiová, Nina Nagyová, Juraj Jankovič a Timotej Štefánik. Všetci predviedli veľmi bojovné výkony a ukázali, že sú v skvelej forme.
Najviac sa darilo Natálii Gažiovej, žiačke 1.A, ktorá v hmotnostnej kategórii do 52kg (16 pretekárok) obsadila po troch vyhratých zápasoch a jednej prehre krásne 3.miesto. S rovnakým počtom vyhratých zápasoch pekne skončil aj Juraj Jankovič (kvinta A), ktorý ale prehral v boji o bronz a skončil tak v kategórii do 73kg (34 pretekárov) na peknom 5.mieste. Dobré zápasy mal aj Timotej Štefánik (kvinta A), ktorý v hmotnostnej kategórii do 81kg (31 pretekárov) obsadil po troch výhrach a dvoch prehrách 7.miesto. Viacej športového šťastia chýbalo Ninke Nagyovej (kvarta A), ktorá sa v kategórii do 70kg (12 pretekárok) po prvom prehratom zápase neprebojovala ani v opravách do ďalších kôl.
Našim žiakom gratulujeme a držíme palce ďalej.

Fotogaléria