Európsky pohár dorastencov v džude

Počas sviatkov (7.-9.4.2023) sa dvaja naši žiaci zúčastnili doteraz najpočetnejšieho Európskeho pohára pre dorastencov v Tepliciach (CZE). V sobotu na tatami nastúpil Rajko Maslač v hmotnostnej kategórii do 66kg (110 pretekárov). Po výhre nad pretekárom z BRA porazil ďalšieho džudistu z AUT. Svoj tretí zápas však prehral s pretekárom z GBR. Ten ho potiahol ďalej do opráv, tu však nestačil na pretekára z GER a tak sa po dvoch výhrach a dvoch prehrách lúčil s turnajom. V nedeľu nastúpil na žinenku Matej Pecha v hmotnostnej kategórii do 90kg (40 pretekárov). V úvodnom zápase, ktorý nebol úplne podľa jeho predstáv, ho porazil pretekár zo Srbska. Ten ho však potiahol ďalej do repasáže. Tu Pecha poriadne zabral a porazil pretekára z HUN a ESP. V ďalšom zápase proti džudistovi z AZE vyhrával, nakoniec však malé zaváhanie stálo Pechu postup do ďalšieho kola. Po dvoch výhrach a dvoch prehrách obsadil pekné 9. miesto. Gratulujeme chalanom k pekným výkonom na tak náročnom turnaji. Po skončení turnaja sa chalani zúčastnili spoločného sústredenia v Tepliciach od 10.-12.4.2023

Fotogaléria