MATEJ PECHA VÍŤAZ EURÓPSKEHO POHÁRA DORASTENCOV V DŽUDE

Počas víkendu 27.-28.05.2023 sa dvaja naši žiaci Rajko Maslač a Matej Pecha zúčastnili Európskeho pohára v Portugalsku. Prvý deň nastúpil na tatami v hmotnostnej kategórii do 66kg Rajko Maslač. V prvom zápase porazil po neuveriteľných 16 minútach pretekára z Francúzska. V druhom kole si poradil do minúty s pretekárom zo Španielska. V treťom kole nastúpil proti nasadenej jednotke z Veľkej Británie. Napriek snahe Rajko prehráva, ale postupuje ďalej do opráv. Tu sa stretol s pretekárom z Česka, ktorému taktiež podľahol. Zaznamenal tak dve výhry a dve prehry. Druhý súťažný deň nastúpil na žinenku Matej Pecha v hmotnostnej kategórii do 90kg. V prvom kole si poradil s pretekárom zo Španielska, v druhom kole s pretekárom z Francúzska. V semifinálovom boji porazil pretekára z Talianska a postúpil tak do finále! Vo finále Matej po dvoch minútach víťazí na ippon a vyhráva tak vôbec svoju prvú medailu z Európskeho pohára. Gratulujeme a tešíme sa!

Fotogaléria